В Україні готуються до впровадження другого рівня пенсійної системи, який передбачає накопичення власних пенсійних заощаджень. Згідно з урядовими планами, новий механізм може запрацювати вже у 2026 році.
Учасниками системи стануть офіційно працевлаштовані громадяни, за яких сплачуються внески до системи соціального страхування.
Для кожного учасника відкриватимуть індивідуальний накопичувальний рахунок, куди регулярно надходитимуть кошти. Накопичення інвестуватимуть у фінансові інструменти під державним контролем. Отримати доступ до заощаджень можна буде після досягнення пенсійного віку або в інших випадках, передбачених законодавством. Уряд вважає, що запуск накопичувальної системи допоможе зменшити навантаження на солідарну пенсійну модель та підвищити рівень майбутніх виплат.







